این مطالعه نشان می دهد که نزدیک به دو درصد از وسایل نقلیه در بریتانیا از مالیات جاده فرار می کنند

[ad_1]

آخرین داده‌های بررسی کنار جاده‌ای DVLA نشان می‌دهد که 1.9 درصد از وسایل نقلیه در بریتانیا بدون مجوز در جاده‌ها استفاده می‌شوند که این رقم به 719000 وسیله نقلیه فراری مالیات جاده‌ای می‌رسد.

این رقم با 634000 وسیله نقلیه بدون مجوز (به استثنای موتورسیکلت) محاسبه شده در سال 2019 مقایسه می شود، اما DVLA هشدار می دهد که خطای آن در نمونه بررسی به این معنی است که تغییر سال به سال از نظر آماری معنی دار نیست.

کل درآمد مالیاتی بالقوه از دست رفته به خزانه 119 میلیون پوند است، اما نمی توان میزان زیان واقعی را تعیین کرد. DVLA گفت: “بعضی از این هزینه ها از طریق فعالیت های اجرایی DVLA یا از طریق صاحبان وسایل نقلیه ای که بدهی های معوق VED را برای پوشش دوره غیر مشمول مالیات پرداخت می کنند، بازپرداخت می شود.” و افزود: “وسایل نقلیه اغلب برای مدت زمان نسبتاً کوتاهی بدون مجوز هستند و اغلب آنها دارای مجوز هستند. مرتبط با تغییر مالک خودرو این بدان معناست که در نهایت پس از یادآوری و اقدامات اجرایی، درآمد بازیابی خواهد شد.”

اکثر وسایل نقلیه بدون مالیات PLG (کالاهای خصوصی و سبک) هستند که 114 میلیون پوند درآمد از دست رفته را تشکیل می دهند. وسایل نقلیه باری 1.4 میلیون پوند، اتوبوس ها 0.3 میلیون پوند و سایر کلاس های مالیاتی 0.7 میلیون پوند هزینه دارند.

تجزیه و تحلیل این نظرسنجی همچنین نشان می دهد که 55 درصد از مجرمان به مدت دو ماه یا کمتر بدون مجوز، 38 درصد 10 سال یا بیشتر و 9 درصد کمتر از دو سال سن داشتند.

نیکلاس لیس، رئیس سیاست جاده ای RAC، در پاسخ به آخرین آمار، گفت: «بسیار نگران کننده است که شاهد افزایش تعداد خودروهای بدون مجوز در جاده ها هستیم که در مجموع تقریباً سه چهارم میلیون در حال حاضر است. اگرچه مایلیم باور کنیم که حذف دیسک مالیات کاغذی در سال 2014 مسئولیتی ندارد، اما واقعیت این است که از آن زمان به بعد فرار به طور قابل توجهی افزایش یافته است تا جایی که از هر 100 وسیله نقلیه در جاده ها، 2 نفر مشمول مالیات نمی شوند.

انتظار می‌رود هزینه اجتناب از VED تنها در سال 2021 بالغ بر 119 میلیون پوند باشد که مبلغ قابل توجهی برای بهبود شبکه جاده‌ای ما هزینه می‌شود. ما از DVLA می‌خواهیم که اجرای قانون را تقویت کند و هر کاری ممکن است برای کاهش اجتناب انجام دهد، زیرا واضح است که برای کسانی که سهم عادلانه خود را برای رانندگی در جاده می‌پردازند منصفانه نیست.»

AA Cousins، رئیس سیاست جاده ای AA، گفت: “ارقام رسمی امروز نشان می دهد که قانون همچنان در تعقیب فرار کنندگان مالیات خودرو است. با این حال، با توجه به صدها هزار خودرویی که در طول محاصره وضعیت اخطار قانونی خارج از جاده (SORN) دریافت کرده‌اند، افزایش عدم پرداخت عوارض غیرمجاز برای وسایل نقلیه آن‌قدر هم که می‌توان ترسید بد نیست. برخی از این وسایل نقلیه به جاده بازگردانده می شوند، زیرا مالکان اشتباها یا عمدا فراموش کرده اند به DVLA بگویند.

تورم بالا، به‌ویژه در شرایطی که قیمت پمپ‌ها با وجود کاهش شدید قیمت عمده‌فروشی از کاهش خودداری می‌کنند، همیشه بسیاری از رانندگان کم‌درآمد را مجبور به مبارزه و عدم پرداخت مالیات می‌کند. این احمقانه است که دست آنها را به خطر بیندازیم، زیرا مجازات ها سخت است، حتی ماشین را می توان له کرد.”

جولی لنارد، مدیر عامل DVLA: “ما سخت کار می کنیم تا فرار مالیاتی وسایل نقلیه را کاهش دهیم و اکثر رانندگان کار درستی انجام می دهند و بیش از 98٪ از وسایل نقلیه در جاده ها به درستی مالیات می گیرند.
«نرخ های تخمینی فرار در نوسان است و به احتمال بسیار زیاد این بیماری همه گیر بر رفتار برخی از رانندگان تأثیر گذاشته است. کسانی که اجتناب را انتخاب می کنند، با بسته ثابت شده اقدامات اجرایی جامع ما غلبه خواهند کرد.

«اینها شامل جریمه و پیگرد قانونی، از جمله استفاده از دوربین ها برای تشخیص خودکار اعداد، سفت کردن چرخ ها و حذف وسایل نقلیه معاف از مالیات است.

“شما می توانید با استفاده از خدمات آنلاین سریع و آسان ما – در دسترس 24 ساعته – از خودرو خود مالیات بگیرید – و هزینه مالیات خودرو را می توان در طول سال با انتخاب پرداخت اقساطی از طریق بدهی مستقیم که یک انتخاب محبوب با نزدیک به 15 میلیون است تقسیم کرد. خودروهایی که در سال 2020 از این طریق مالیات می گیرند.

راهنمای ما در مورد نحوه SORN کردن ماشین خود را اینجا ببینید …

[ad_2]
منبع : autoexpress.co.uk

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.