به روز رسانی Apple CarPlay تهویه مطبوع و کنترل صندلی را ارائه می دهد

[ad_1]

گفته می شود اپل در حال کار بر روی پروژه ای برای بهبود یکپارچگی دستگاه های خود با خودروها ، توسعه رابط کاربری CarPlay خود برای کنترل ویژگی هایی مانند کنترل آب و هوا و تنظیم صندلی برای خودروهای سازگار است.

این پروژه با نام رمز “IronHeart” ، در ابتدای راه خود قرار دارد ، همانطور که توسط نشریه مالی بلومبرگ گزارش شده است و توسعه آن بستگی به همکاری بیشتر با سازندگان خودرو دارد. با این حال ، با توجه به استفاده گسترده از فناوری اتصال CarPlay اپل از زمان راه اندازی برنامه تلفن در سال 2014 ، این یک احتمال جداگانه است.

بر هیچ کس پوشیده نیست که اپل در زمینه توسعه خودروها وارد عمل شده است ، زیرا غول فناوری تأکید زیادی بر سیستم های رانندگی خودران دارد. این گسترش ادغام نرم افزاری به کاربران اپل اجازه می دهد تا تنظیمات کنترل آب و هوا خودرو خود را تنظیم کرده و موقعیت صندلی را برای مثال از طریق دستگاه خود تغییر دهند.

بلومبرگ گزارش می دهد که عملکرد سیستم جدید ممکن است شامل خواندن دما و رطوبت داخل و خارج ، مناطق دما و سرعت فن در خودرو ، تنظیمات یخ زدایی پنجره ها ، همچنین نمایشگرهای سرعت سنج و قرائت سوخت باشد.

همچنین گزارش شده است که این فناوری در هنگام کنترل تنظیمات چند رسانه ای خودرو ، بر اساس ارائه فعلی CarPlay ، با تنظیمات استریو دقیق تر از طریق اکولایزر و محو و کنترل تعادل امکان پذیر خواهد شد.

در حال حاضر ، کاربران CarPlay برای تغییر بسیاری از تنظیمات باید بین سیستم مبتنی بر اپل و فناوری چند رسانه ای داخلی خودرو جابجا شوند. اگر اپل به ادغام فناوری خود ادامه دهد ، ممکن است این مشکل برای برخی رانندگان و سرنشینان رد شود.

گوگل ، رقیب اصلی اپل ، در حال حاضر با سیستم عامل Android Automotive خود به سیستم اطلاعات سرگرمی راه پیدا کرده است و ادغام بین دستگاه های مصرف کننده سازگار و خودروهای آنها را بهبود بخشیده است. ولوو ، پولستار و رنو با Megane E-Tech Electric از این رابط استفاده می کنند.

سیستم پیچیده سرگرمی اطلاعاتی مبتنی بر اپل همچنین ممکن است به توسعه برنامه های کاربردی خودروهای شخص ثالث در طول زمان بپردازد. با این حال ، اعتقاد بر این است که توسعه در این سطح می تواند از طریق مهار سازندگان خودرو که نمی خواهند کنترل برخی از سیستم های حیاتی خودرو را به دست بگیرند ، به دست آید.

جدیدترین سیستم سیستم سرگرمی و سرگرمی نسل بعدی پورشه را ببینید …

[ad_2]
منبع : autoexpress.co.uk

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.