سوخت زیستی جدید Prodrive امید را برای علاقه مندان به بنزین ایجاد می کند

[ad_1]

Prodrive ، متخصص موتور سواری بریتانیایی ، اعلام کرده است که اتومبیل های FIA Cross Country Rally او در فصل مسابقه امسال از سوخت زیستی جدید سازگار با محیط زیست استفاده می کند. رالی داکار شرکت نیز هنگام شروع رویداد در ژانویه 2022 از همان سوخت استفاده خواهد کرد.

این شرکت با Coryton Advanced Fuels در این پروژه همکاری می کند و نوع سوخت پایدار خود را توسعه می دهد که وعده می دهد در مقایسه با بنزین بدون سرب معمولی ، میزان انتشار گازهای گلخانه ای از اتومبیل های مسابقه خود را تا 80 درصد کاهش دهد.

علاوه بر این ، اتومبیل های مسابقه ای Prodrive برای پذیرش سوخت زیستی نیازی به هیچ گونه تغییری ندارند – این یک جایگزین مستقیم بنزین معمولی در مخزن سوخت استاندارد خودرو است. این شرکت قبلاً سوخت رقیب خود Hunter T1 + Dakar را با استفاده از موتور کاملاً استاندارد آزمایش کرده است و تغییری در عملکرد آن مشاهده نشده است.

Prodrive امیدوار است که استفاده از سوختهای سازگار با محیط زیست در موتور سواری امکان سنجی سوخت را در خودروهای تولیدی استاندارد نشان دهد و همچنین این فناوری را در مرحله جهانی برای برجسته سازی مزایای آلایندگی قرار دهد. سوخت پایدار از مخلوط زباله های بازیافتی کشاورزی و سوخت هایی که با جذب کربن از جو ایجاد می شود ، تولید می شود.

پس از ناپدید شدن مسابقات اتومبیل رانی و داکار ، Prodrive همچنین قصد دارد ترکیبی از سوخت سازگار با محیط زیست را در برخی از اتومبیل های جاده ای خود به راه اندازد و این فناوری را بیشتر اثبات کند – این شرکت می گوید که سوخت باید تقریباً با هر نوع بنزینی سازگار باشد. وسیله نقلیه..

دیوید ریچاردز ، رئیس Prodrive ، گفت: “من از حامیان قوی موتور سواری هستم تا در توسعه ، نشان دادن و ترویج فناوری های جدید که می تواند به مقابله با تغییرات آب و هوا کمک کند ، پیش قدم باشم.

“سفر هزاران مایل در سخت ترین زمین ، داکار و مسابقات جام جهانی رالی FIA محیط مناسبی برای نشان دادن مزایای نسل بعدی سوخت های پایدار و نشان دادن این است که می توان از آنها در وسایل نقلیه جاده ای برای کاهش فسیل ها استفاده کرد. سوخت در حالی که ویژگی ها و برد مشابهی را ارائه می دهند. ”

شرکتهای بسیار بزرگتر از Prodrive نیز از سوخت مصنوعی استفاده کرده اند. پورشه در حال حاضر صنعتی سازی فرآیند جذب کربن را آغاز کرده است ، زیرا اخیراً در کارخانه احتراق جدید خود بدون دی اکسید کربن در شیلی موفق شده است. همانند Prodrive ، مارک آلمانی نیز ابتدا از سوخت خود در موتور سواری برای نشان دادن کارایی خود استفاده می کند.

برای خواندن همه چیز درباره کارخانه سوخت جدید پورشه بدون CO2 در شیلی اینجا کلیک کنید …

[ad_2]
منبع : autoexpress.co.uk

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.