فروشندگان سوخت حریص را تحریم کنید که گالن آنها 8 پوند یا بیشتر قیمت دارد.

[ad_1]

یک راز کثیف، پست و کوچک به چند لنت جلوی بنزین و گازوئیل رسید. این گالن 8 پوندی است و این یکی از کلاهبرداری های خودروی سال است – به ویژه به این دلیل که قیمت بالای بسیار عمدی و آزاردهنده آن به وضوح به مشتریان بی خبر نشان داده نمی شود. اگر فکرش را بکنید، از تابلوهای نورانی کنار جاده گرفته تا حیاط های جلو، مغازه ها و خود پمپ ها، هیچ اشاره ای به این واقعیت مهم تاریخی وجود ندارد که گالن 8 پوندی (دقیقا 8.04 پوند) قبلاً به سمت آن پرتاب شده است. ما

در عوض، و تنها زمانی که یک راننده با پمپ نزدیک می‌شود، اشاره‌های کوچک و گاهی با نور کم به «176.9p در لیتر» می‌رسد – بالاترین قیمتی که هفته گذشته دیدم. اما چرا قیمت هر گالن را مشخص نمی کنید؟ برای تاجران سوخت آسان، منصفانه و شفاف خواهد بود، اما آنها تصمیم می‌گیرند این بار را بر دوش مشتریانی مانند من و شما بگذارند: الف) به یاد داشته باشید که هر گالن 4546 لیتر است، سپس ب) محاسبه کنید که 176.9px 4546l = 8.04 پوند در هر گالن – چیزی که صنعت نفت، دولت و تاجران سوخت نمی خواهند رانندگان بدانند یا درباره آن فکر کنند.

بنابراین عشق جمعی آنها به لیتر. این یک جورهایی مانند بازی های فکری است، زیرا قیمت “فقط” 100 پنی به اضافه یک لیتر معمولاً توهین آمیز نیست. مصرف کنندگان از محصول 1 لیتری ناامید نمی شوند که فقط چند سکه قیمت دارد. اما یک گالن از همان مایع که 8 پوند یا بیشتر قیمت دارد، به نظر می رسد که به نظر می رسد و داستان متفاوتی است – داستانی که نباید زیر فرش انداخت.

چرا فکر می کنم باید به گالن و لیتر فکر کنیم؟ تا حدی به این دلیل که هر دو برای رانندگان معتبر هستند (همانطور که پینت و میلی لیتر برای مصرف کنندگان آبجو و شراب اندازه گیری های مهمی هستند). تا حدودی به این دلیل که خودروسازان و دولت هنوز رسماً به مایل در هر گالن اشاره می کنند. تا حدودی به این دلیل که اکثر رانندگانی که من می شناسم هنوز در مورد لیتر صحبت نمی کنند، اما برای مثال در مورد یک وسیله نقلیه تشنه صحبت می کنند که مثلاً 20 مایل بر گالن یا مقرون به صرفه تر است، که به 40 مایل در کیلوگرم می رسد. به نوبه خود، درک این موضوع سریعتر و آسانتر است که با توجه به کسانی که حدود 8 پوند در هر گالن دارند، یک وسیله نقلیه 20 مایل بر گالن با مصرف سوخت تنها 40 پنس در هر مایل شارژ می شود، در حالی که همتای 40 مایل در کیلوگرم آن 20 پنس در هر مایل سوخت هزینه دارد. .

اگر مثلاً یک مخزن 12 گالنی را با سوختی که قیمت آن کمی بیش از 8 پوند در هر گالن است پر کنید، حدود 100 پوند برای یک مخزن ناخالص می پردازید. اگر یک مخزن 20 گالنی را دوباره پر کنید، 160 پوند بگیرید. آخرین مورد را در هفته انجام دهید و قبض سوخت سالانه شما حدود 8300 پوند خواهد بود، که دیوانه کننده است.

یکی دیگر از دلایل ماندگاری گالن در واژگان روزانه خودروها این است: این روشی ساده، دقیق، آزمایش شده و آزمایش شده برای مقایسه قیمت برای چندین دهه است. این سوال پیش می‌آید که چگونه به یک گالن متوسط ​​اجازه داده شد قیمت از حدود 34 پنس در سال 1971 به نزدیک‌تر به 8 پوند در سال 2021 برسد؟ این افزایش حدود 2200 درصدی است، رقمی تکان دهنده تورم که مردانی که در لباس های دولتی و نفتی ترجیح می دهند راننده از آن مطلع نباشد. اما اکنون شما انجام می دهید. بنابراین تاجران حریص سوخت را که گالن آنها 8 پوند یا بیشتر قیمت دارد را تحریم و مجازات کنید، سپس برای کسانی که قیمت آنها 7 پوند یا کمتر است خرید کنید. نتیجه؟ حتی اگر مسافت پیموده شده سالانه شما عالی نباشد، به راحتی می توانید صدها پوند در سال پس انداز کنید. در واقع، این یکی از ساده ترین و موثرترین راه ها برای کاهش هزینه های خودروی شماست.

راهنمای جامع سوخت E10 ما را اینجا ببینید …

[ad_2]
منبع : autoexpress.co.uk

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.