فورد RS200 به عنوان یک خودروی الکتریکی برای کتاب جدیدی در مورد “پروژه های مخفی” دوباره طراحی شده است.

[ad_1]

یکی از نمادین‌ترین مدل‌های فورد در 40 سال گذشته، RS200، توسط تیم طراحی اروپایی این شرکت برای پیوند به کتاب جدیدی که برخی از پروژه‌های محرمانه این شرکت را فاش می‌کند، بازنگری شده است.

با موتور وسط، چهار چرخ محرک و توربو، RS200 به عنوان رقیب رالی فورد برای آئودی کواترو برنده طراحی شده است. اما این ساز با ظاهر رادیکال نسبتاً دیر در دوره تماشایی گروه B راه اندازی شد و تنها با چند دور WRC در سال 1986، قبل از ممنوع شدن این دسته، رقابت کرد. فقط 200 نسخه برای برآورده کردن شرایط همسان سازی تولید شد.

در اوایل سال جاری، آمکو لینارتز، رئیس طراحی اروپایی فورد، از اعضای تیم خواست دیدگاه خود را در مورد ظاهر یک RS200 مدرن و تمام الکتریکی ارائه دهند. تعدادی از طرح‌های مفهومی در جدیدترین کتاب توسط استیو ساکسی، کارشناس خودرو نشان داده شده است، و یکی از نوشته‌هایی که در اینجا مشاهده می‌شود، روی کارت کریسمس 2021 بخش طراحی است.

Vision RS2.00 یک وسیله نقلیه با ظاهری دراماتیک است که تأثیرات واضحی از اتومبیل اصلی دارد، به ویژه چراغ های جلوی گرد و مه شکن های پایینی گرد. مایکل بارتلی، طراح سابق کیا، می‌گوید که این خودرو را “برای احترام به DNA RS200، اما با یک پیچش آینده‌نگر” ساخته است. شبیه به Extreme P1 که فورد به طور رسمی در سال 2020 عرضه کرد، به عنوان وسیله نقلیه قابل انتخاب و کنترل در یک بازی رایانه ای طراحی شده است.

به این ترتیب، این طراحی شامل چراغ‌های مه شکن هلا به صورت هولوگرافیک و کمی شطرنجی در سپر جلو و همچنین یک تیغه صوتی در کاپوت است که هنگام عبور هوا از آن صدا ایجاد می‌کند. اسپویلر که حضور آن در نمای جانبی شاید قوی‌ترین نشانه خودروی اصلی با طراحی غیا باشد، شامل یک چراغ پیچ در پیچ عقب و دارای صفحات خنک‌کننده در بدنه عقب است. این خودرو نسخه اصلاح شده موتوراسپرت فورد را از اواسط دهه 1980 حمل می کند.

بارتلی می‌گوید: «از آنجایی که نسخه اصلی به شدت با دوران خود مرتبط است، فکر می‌کردم مهم است که ماشین جدیدی را تصور کنم که بتواند به نمادی برای نسل‌های آینده تبدیل شود. Vision RS2.00 با شجره نامه RS200 بازی می کند، در حالی که برای تبدیل آن به یک مسابقه دیجیتالی که نسل جدیدی از علاقه مندان به اتومبیل های مسابقه ای آن را برای بازی موثر و سرگرم کننده می یابند، ارائه می دهد.

Auto Express می‌داند که فورد مطلقاً هیچ برنامه‌ای برای اصلاح خودرویی مانند RS200 در شکل تولیدی ندارد، و در حالی که این طراحی به طور رسمی مورد تایید قرار گرفت، تنها به عنوان کمکی به نسخه ویژه “نسخه RS” آخرین کتاب ساکسی، Secret Fords، اتفاق افتاد. جلد دو

آخرین عنوان همچنین شامل تاریخچه مفصلی از رقیب برنامه ریزی شده فورد فراری، به علاوه گالری های جامع و بی سابقه تعدادی از پروژه هایی است که در نهایت قبل از تولید حفظ شدند. موجود در نسخه های مختلف، از جمله نسخه RS ویژه stevesaxty.com، همراه با تعداد محدود از جلد 1.

طرح های جدید خودروی مفهومی رالی کامیک اشکودا را اینجا ببینید…

[ad_2]
منبع : autoexpress.co.uk

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.