هزینه ULEZ در لندن: منطقه بسیار کم انتشار توضیح داده شده است |

[ad_1]

منطقه بسیار کم انتشار لندن (ULEZ) زمانی که در آوریل 2019 معرفی شد تأثیر زیادی داشت و در ابتدا همان منطقه جغرافیایی را پوشش می داد که منطقه عوارضی ازدحام لندن را پوشش می داد. در حال حاضر رانندگان بیشتری تحت تأثیر قرار گرفته اند زیرا این منطقه در حال گسترش است تا کل لندن را در جاده کمربندی شمالی و جاده کمربندی جنوبی پوشش دهد.

صاحبان خودروهای آسیب دیده باید روزانه عوارضی را برای رانندگی در این منطقه بپردازند که بر خلاف منطقه ازدحام، 24 ساعت شبانه روز و 365 روز سال کار می کند.

ULEZ در لندن برای کاهش انتشار اکسیدهای نیتروژن و ذرات گرد و غبار در شهر به منظور بهبود کیفیت هوا معرفی شد.

اما هزینه ULEZ چیست، چه منطقه ای را پوشش می دهد و چه نوع خودروهایی را تحت تاثیر قرار می دهد؟ ما به این سؤالات و سؤالات دیگر در راهنمای ULEZ خود در زیر پاسخ می دهیم.

ULEZ چیست؟

منطقه بسیار کم آلایندگی منطقه ای از لندن است که آلاینده ترین وسایل نقلیه باید برای استفاده از جاده ها عوارضی بپردازند. در ابتدا شارژ ULEZ جایگزین T-Charge قبلی شد.

در حالی که ULEZ در ابتدا همان منطقه را پوشش می داد که منطقه عوارض ازدحام در مرکز لندن بود، در روز دوشنبه، 25 اکتبر 2021 گسترش یافت و اکنون همه مناطق در جاده های کمربندی شمالی و جنوبی را پوشش می دهد.

هزینه ای که باید بابت هزینه تراکم روزانه 15 پوند پرداخت شود، با نرخ استاندارد 12.50 پوند تعیین شده است – اگرچه بسته به وسیله نقلیه متفاوت است – و 24 ساعت شبانه روز و هفت روز هفته معتبر است.

هزینه ULEZ و هزینه ازدحام در مجموع قیمت کل برخی از وسایل نقلیه را که بین ساعت 7:00 تا 22:00 در روزهای هفته وارد لندن می شوند به 27.50 پوند می رساند.

کدام خودروها تحت تأثیر ULEZ قرار می گیرند؟

به طور کلی، ULEZ روی دیزل های پیش از یورو 6 – آنهایی که قبل از حدود سال 2016 تولید شده بودند – و بنزین های قبل از یورو 4 – تقریباً قبل از سال 2006 تولید شده بودند، تأثیر می گذارد. با این حال، برخی از مدل های بنزینی مطابق با یورو 4 از سال 2001 به بعد در دسترس هستند. در مواردی که خودرو الزامات را برآورده می کند اما توسط Transport for London (TfL) به عنوان آن شناخته نمی شود، مالک موظف است اسنادی را ارائه دهد که استانداردهای اروپایی را مستند کند تا خودرو معافیت فردی از هزینه دریافت کند.

علاوه بر خودروهای دیزلی و ون هایی که با یورو 6 مطابقت ندارند و بنزینی هایی که با یورو 4 مطابقت ندارند، موتورسیکلت هایی که با یورو 3 مطابقت ندارند نیز مورد هدف قرار می گیرند. وسایل نقلیه تاریخی – آنهایی که قبل از سال 1979 تولید شده اند – از ULEZ معاف هستند. تا زمانی که به آنها وضعیت مالیات بر وسایل نقلیه تاریخی داده شود.

شما می توانید از ابزار بررسی TfL برای تعیین وضعیت استاندارد آلایندگی خودرو خود استفاده کنید. رانندگان آسیب دیده که فراموش می کنند ULEZ را پرداخت کنند، 160 پوند جریمه خواهند شد که در صورت پرداخت ظرف 14 روز به 80 پوند کاهش می یابد.

کامیون‌های یورو VI، اتوبوس‌ها و اتوبوس‌های بین شهری – عمدتاً وسایل نقلیه‌ای که قبل از سال 2013 یا 2014 تولید شده‌اند – نیز تحت تأثیر ULEZ قرار دارند. آنها باید 100 پوند برای ورود به منطقه بپردازند و رانندگان به دلیل عدم پرداخت 1000 پوند – در صورت پرداخت در عرض 14 روز به 500 پوند کاهش می یابد.

نحوه پرداخت هزینه ULEZ

روش های مختلفی برای پرداخت هزینه ULEZ وجود دارد. اگر به طور منظم در منطقه رانندگی می کنید با وسیله نقلیه ای که معاف نیست، می توانید با هزینه سالانه 10 پوند در سیستم Auto Pay ثبت نام کنید. این هزینه تراکم را پوشش می دهد، اما برای پوشش ULEZ نیز گسترش خواهد یافت. برای وب سایت پرداخت خودکار اینجا را کلیک کنید.

می توانید از طریق وب سایت TFL یا از طریق برنامه تلفن TFL به صورت آنلاین پرداخت های فردی انجام دهید. در نهایت می توانید با شماره تلفن 0343 222 2222 به صورت تلفنی ULEZ را پرداخت کنید.

کارت ULEZ

نقشه زیر ناحیه ULEZ را به رنگ زرد نشان می‌دهد و ناحیه شارژ ازدحام (همچنین تحت پوشش ULEZ) با رنگ نارنجی مشخص شده است.

برای نسخه اصلی روی عکس کلیک کنید…

نتیجه ULEZ چه خواهد بود؟

برآوردهای اخیر TfL نشان می دهد که 100000 خودرو، 35000 ون و 3000 کامیون هر روز هزینه ULEZ را پرداخت می کنند، اما قبلاً گفته شده بود که بیشتر آنها بازدیدکنندگان “نادر” هستند که تنها یک بار در سال وارد منطقه می شوند.

TfL می گوید ULEZ به ویژه برای افراد جوان، مسن و کسانی که مشکلات تنفسی دارند و همچنین برای ساکنان مناطق با آلودگی بالا مفید است. داده های قبلی TfL نشان می دهد که تقریباً 70٪ وسایل نقلیه وارد شده به منطقه واجد شرایط هستند.

به گفته نمایندگان مجلس، خودروسازان باید هزینه آلودگی هوا را بپردازند. موافقید؟

[ad_2]
منبع : autoexpress.co.uk

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.