کانسپت ماه نورد نیسان به عنوان بخشی از همکاری JAXA ارائه شد

[ad_1]

نیسان در حال گسترش افق های خود است – به معنای واقعی کلمه. این شرکت با آژانس اکتشافات هوافضای ژاپن (JAXA) همکاری کرد و نمونه اولیه جدیدی از ماه نورد را با استفاده از تجربیاتی که در طول توسعه آریا کاملاً الکتریکی به دست آورد، طراحی کرد.

نیسان می گوید که کاوشگر ماه نوردش از همان فناوری کنترل موتور e-4ORCE استفاده می کند که به گفته شرکت SUV به کاوشگر کشش بیشتری روی سطح لغزنده ماه می دهد و به آن امکان می دهد از مناطقی که هنوز کشف نشده اند بازدید کند. -نزدیک ترین همسایه زمین. .

بنابراین، برخلاف کانسپت جدیدتر نیسان آریا تک سرنشین، این مریخ نورد پلت فرم خود را با شاسی بلند آریا به اشتراک نمی گذارد، زیرا برای یک ماموریت فضایی بسیار دشوار است. درعوض، به سادگی از یک نسخه بازسازی شده نرم افزاری که آن را کنترل می کند استفاده می کند.

این نرم افزار کمی شبیه یک سیستم کنترل کشش عمل می کند و به محدود کردن چرخش چرخ در سطوح لغزنده (مانند سنگ سنگی شنی نرم که سطح ماه را می پوشاند) کمک می کند و به مریخ نورد اجازه می دهد تا مسیر خود را از تپه های شیب دار یا صخره های ناهموار طی کند.

برای مریخ نورد، نیسان همچنین به سیستم e-4ORCE اجازه داد تا هر چرخ را به طور مستقل به حرکت درآورد. در خودروی جاده ای آریا، این سیستم تنها می تواند هر محور را کنترل کند، زیرا SUV دارای دو موتور الکتریکی است نه چهار موتور. ویدیوی نیسان این سیستم را در عمل نشان می دهد.

توشیوکی ناکاجیما، رئیس مهندسین خودروی پیشرفته نیسان و رئیس برنامه e-4ORCE، گفت: استفاده از خودرو و موقعیت‌های رانندگی بسیار گسترده است.

ما از طریق تحقیق و توسعه خود برای بهترین رانندگی تلاش می کنیم و معتقدیم که دانش به دست آمده از این مطالعه مشترک با JAXA منجر به نوآوری هایی در وسایل نقلیه ما می شود که به نفع مشتریان خواهد بود.

هنوز مشخص نیست که نمونه اولیه ماه نورد نیسان چه زمانی این غول پیکر را به سطح ماه خواهد رساند. ما انتظار نداریم که به زودی از زمین خارج شود – اما JAXA به ما اطمینان می دهد که این پروژه در یک ماموریت فضایی آینده کاربرد پیدا خواهد کرد.

ایکو فوناکی، مدیر مرکز تحقیقات و نوآوری فضایی JAXA، گفت: هدف JAXA اعمال نتایج تحقیقات در اکتشافات فضایی آینده است. ما با شرکت‌ها، دانشگاه‌ها و موسسات تحقیقاتی در پروژه‌هایی که امکان‌پذیر هستند و پتانسیل تجاری‌سازی و نوآوری دارند، همکاری می‌کنیم.

ما امیدواریم با انجام تحقیقات با نیسان که در زمینه فناوری برقی تجربه دارد، یافته های خود را در توسعه ماه نوردهای با کارایی بالاتر به کار ببریم.

حالا کلیک کنید اینجا در مورد کانسپت باگی قمری که تویوتا در سال 2029 به فضا پرتاب خواهد شد بخوانید

[ad_2]
منبع : autoexpress.co.uk

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.