گزارش سازمان ملل موارد اخلاقی مربوط به اتومبیل های برقی را برجسته می کند

[ad_1]

گزارش جدید سازمان ملل برخی از موارد اخلاقی ناشی از تأمین مواد کمیاب خاکی مورد نیاز برای تولید وسایل نقلیه باتری را آشکار کرده است.

در اوایل سال 2018 ، ما نحوه کار کودکان در معادن کبالت را در جمهوری دموکراتیک کنگو ، جایی که 50 درصد از کبالت جهان زندگی می کند ، گزارش دادیم ، اما گزارش سازمان ملل درباره اهمیت این موضوع اظهار داشت ، ادعا می کند که حدود 40000 کودک “در شرایط بسیار خطرناک کار می کنند ، با تجهیزات ایمنی ناکافی ، با هزینه بسیار اندک در معادن کاتانگای جنوبی. ”

در این گزارش آمده است: این کودکان با وجود قرار گرفتن در معرض خطرات جسمی و همچنین “اختلالات روانی و آزار” دستمزدهای ناچیزی دریافت می کنند. سازمان ملل متحد می گوید که کار کودکان در استخراج کبالت “گسترده” است ، در حالی که سایر موارد شامل تجمع اسید سولفوریک در معادن متروکه است که می تواند منابع محلی آب را آلوده کند ، در حالی که معدنچیان هنگام حفر خطر استنشاق گرد و غبار اورانیوم را دارند.

تولیدکنندگان اتومبیل در تلاشند تا از استفاده از کبالت دور شوند و حتی برخی از آنها از بلاکچین برای ردیابی منشأ آن استفاده می کنند ، اما این ماده هنوز یک عنصر اصلی در باتری های EV است ، در حالی که بهبود جرم ردیابی منشا مواد را در برخی موارد تقریباً غیرممکن می کند .

لیتیوم یکی دیگر از اجزای اصلی اتومبیل های برقی است. همانند کبالت ، هر باتری به چندین پوند مواد نیاز دارد. بیشتر (58 درصد) لیتیوم از شیلی تأمین می شود ، جایی که سازمان ملل می گوید 65 درصد از منابع تأمین آب در بعضی مناطق برای لیتیوم و سایر فعالیت های استخراج استفاده می شود. این گزارش هشدار می دهد که این امر منجر به “مهاجرت اجباری جمعیت از روستاها و رها کردن شهرک ها” به دلیل “کمبود آب و تأمین آب به طور فزاینده بی ثبات” می شود.

طبق گفته سازمان ملل ، استخراج لیتیوم “تخریب اکوسیستم و تخریب چشم انداز” را به همراه دارد ، در حالی که معدنچیان در حال تنفس گرد و غبار لیتیوم خطر ادم ریوی را دارند.

آیا هیدروژن در حال افزایش است؟ ستون مایک رادرفورد در مورد اتومبیل های هیدروژنی را اینجا بخوانید …

[ad_2]
منبع : autoexpress.co.uk

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.